Geoblog.pl    kubiaczka    Podróże    Turcja    Jak leci?

Jak leci?

Turcja
Turcja, Gaziantep

Życie wolontariusza płynie baaardzo powoli:) nikt się z niczym nie spieszy, wszystko jest "tomorrow".

Troszkę pracujemy, uczęszczamy na nasze kursy i pilnie się uczymy:) Na przykład dwa razy w tygodniu mamy kurs wspinaczki i w niedalekiej przyszłości pojedziemy na obóz w góry na 2 dni popraktykować:)
Uczymy się również tańców tureckich, języków, mozaiki, itd itd. W piątki będziemy malować ściany w różnych miejscach w mieście w kolorowe wzory:)

Czasami wieczorem idziemy do pubu, gdzie gra turecka muzyka na żywo, jest to niezwykle klimatyczne, szczególnie, że siedzi się pod gołym niebem:) dziś wieczorem mają nas zabrać do "Szekspira" - kolejnego ciekawego pubu:)

Zaczęliśmy również gotować, ponieważ pani kucharka od nas uciekła:D tak więc nauczyłam się robić włoską lasagne, turecki menemek, jadłam hiszpańską paellę, a dziś mam nadzieję zjeść coś macedońskiego:D

Przez ostatnie 3 dni mieliśmy gości - 3 dziewczyny z Batman (Czeszka i 2 Litwinki) oraz 2 polskich chłopaków z Ankary. Pokazaliśmy im nasze cudowne miasto, parki, zamek. Wczoraj spędziłam super fajny dzień z dziewczynami - spacerowałyśmy po mieście, po starym bazarze, relaksowałyśmy się przy najlepszej shishy w moim życiu o smaku arbuza, zajadałyśmy winogronka na trawce i baklawę w parku:)

Wczoraj wieczorem przyjechały dwie kolejne wolontariuszki z Polski. Biedne dziewczynki nie mają bagażu, bo nie został odprawiony w Stambule:/

Pozdrowienia dla mamy Marty - Pani Ani! :)

Bartek aka Lennon ; ]
Bartek aka Lennon ; ] - 2009-08-13 11:40
A Shawarmę umiesz robić? : ) Jeśli tak to ja później o przepis poproszę : ) bo zdarzyło mi się to jeść kilka razy i całkiem mi smakuje! : )))
Pozdrawiam

Ania
Ania - 2009-08-16 11:42
Dzięki za pozdrowionka! Spróbujcie jeszcze dolma- to taki rodzaj gołąbków zawijanych w kiszone liście winogron,pilaw z kardamonem, no i oczywiście tureckiej chałwy! Pozdrawiam Was serdecznie .Buziaczki! Ania

kubiaczka
Magdalena Kubiak
zwiedziła 11% świata (22 państwa)
Zasoby: 161 wpisów161 23 komentarze23 539 zdjęć539 0 plików multimedialnych0

30.12.2011 - 03.03.2012